Google AdSense

Google AdSense ile Para Kazanmanın En İyi İpuçları

AdSense'i Kullanarak Para Kazanmak İçin Genel Bakış ve İpuçları

Google AdSense Nedir ? Google AdSense, web sitenizde, blogunuzda veya YouTube videolarınızda reklam yayınlamanıza ve ziyaretçileriniz tıkladığında ödeme almanıza olanak tanıyan bir reklamcılık programıdır. Reklamlar, blogunuza veya web sitenize özel bir AdSense kodu kullanarak beslediğiniz Google’ın AdWords programını kullanan işletmelerden oluşturulur .

Yeni web siteleri veya bloglar için Google AdSense programı, gelir elde etmenin en hızlı yollarından biri olabilir, bu yüzden bu kadar popülerdir.

Google AdSense ile Para Kazanmanın Artıları ve Eksileri

Google AdSense programının aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok harika avantajı vardır:

 • Katılmak ücretsizdir.
 • Uygunluk gereksinimleri kolaydır; bu, yeni olduğunda bile web sitenizden veya blogunuzdan para kazanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Sitenizin görünümüne ve tarzına uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz çeşitli reklam seçenekleri vardır.
 • 100 ABD doları eşiğini karşılarsanız Google, aylık olarak doğrudan para yatırma yoluyla ödeme yapar. 1
 • Bir AdSense hesabından birkaç web sitesinde reklam yayınlayabilirsiniz.
 • Mobil cihazlarda ve RSS beslemelerinde reklam yayınlama seçenekleri vardır.
 • Bunu Blogger ve YouTube hesaplarınıza kolayca ekleyebilirsiniz, ancak YouTube’da AdSense’i videolarınızda çalıştırmak için en az 1.000 aboneniz ve 4.000 saatlik izlenme süreniz olması gerekir.

Bununla birlikte, AdSense’in de birkaç dezavantajı var:

 • Google hesabınızı anında feshedebilir ve kuralları çiğnerseniz bu çok bağışlayıcı değildir.
 • Tüm çevrimiçi gelir türleri gibi, para kazanmak için trafiğe ihtiyacınız var.
 • İnsanlar bir AdSense reklamına tıkladığında biraz para kazanırsınız, ancak ziyaretçiniz de sitenizi terk eder, bu da daha yüksek ödeme yapan bağlı kuruluş ürünleri veya kendi ürün ve hizmetlerinizle para
 • kazanma fırsatını kaybettiğiniz anlamına gelir.
 • Mutlaka diğer benzer reklam programlarından daha fazla ödeme yapmaz .

AdSense harika bir para kazanma seçeneğidir, ancak hızlıca zengin olma veya hiçbir şey yapmadan para kazanma programı değildir. Ayrıca, Google’ın bazı blog yazarlarının hizmet şartlarını okurken gözden kaçırdığı bazı kuralları vardır. Sonuç olarak, birçok web sitesi sahibi, bir Google politikasını ihlal ettiklerini zor yoldan öğrendi ve hesaplarını sonsuza kadar kaybetti.

AdSense Reklam Türleri

Google, web sitenizde yayınlanmak üzere aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli reklam türleri sunar:

 • Metin: Metin reklamlar, Reklam Birimi (tek teklif) veya Bağlantı Birimi (teklif listesi) olarak kelimeleri kullanır ve çeşitli boyutlarda gelir. Kutunun, metnin ve bağlantının rengini özelleştirebilirsiniz.
 • Görseller: Resim reklamlar grafik reklamlardır. Çeşitli boyutlarda gelirler. Hem metin hem de resim reklamları karıştıran bir reklam besleme seçeneği seçebilirsiniz.
 • Zengin Medya: Bunlar, HTML, video ve flash içerebilen etkileşimli reklam türleridir.
 • Video
 • Hareketli Görüntü
 • Arama için AdSense: Bu, web sitenizde veya blogunuzda bir Google arama kutusuna sahip olmanızı sağlar. Bir kullanıcı bir terim girip arama yaptığında, AdSense reklamlarının olduğu bir arama sonuçları sayfası açılır. Web sitenizle uyum sağlamak için arama sonuçları sayfasının renk düzenini özelleştirebilirsiniz.

Google AdSense Ödemeleri

Google, kazançlarınızın 100 ABD Dolarına ulaştığı veya bu ABD Dolarını aştığı her ay doğrudan para yatırma veya çek yoluyla ödeme yapar. Bir ayda 100$ kazanmazsanız, kazançlarınız devredilir ve bir sonraki aya eklenir. 100 ABD doları eşiğine her ulaştığınızda, Google bir sonraki ödeme döneminde bir ödeme yapacaktır. AdSense hesabınız aracılığıyla, mevcut kazançlarınızı, en çok tıklamayı hangi reklamların oluşturduğunu ve diğer faydalı verileri görebilirsiniz.

AdSense ile Para Kazanmak

AdSense ile önemli miktarda para kazanmak bir plan gerektirir. AdSense gelirini en üst düzeye çıkarmak için ipuçları:

 • Google’ın kurallarını okuyun ve bunlara uyun: Web yöneticileri, AdSense program politikasının yanı sıra Google’ın web yöneticisi politikalarına da uymalıdır .
 • Kendi reklamlarınıza tıklamayın veya başkalarından tıklamalarını istemeyin: Tıklamaları teşvik etmek,Tıklama Başına Ödeme (PPC) alanı satın almak veya AdSense sayfalarına trafik çekmek için tasarlanmış bir program kullanmak kurallara aykırıdır. Google’ın kuralları çiğneme konusunda pek bağışlayıcı olmadığını unutmayın, bu nedenle kurallara uyduğunuzdan emin olun.
 • Hedef pazarınızın okumak istediği harika içeriğe sahip olun: Sonuç olarak, ister AdSense ister diğer para kazanma yöntemleri aracılığıyla, blogunuza veya web sitenize değerli içerik ve kaliteli trafik sağlayarak para kazanılır.
 • Dürüst, organik trafik oluşturan web sitesi pazarlama tekniklerini kullanın: Arama motoru optimizasyonu ve makale pazarlaması , sitenize ücretsiz trafik çekmede etkilidir.
 • Web sitenizin/blogunuzun mobil (responsive) için optimize edildiğinden emin olun: Mobil cihazları kullanan kişi sayısı yüksektir. Ayrıca, Google’ın sitenizi görüntüleyen mobil cihazlara uygun reklam boyutlarını gönderebilmesi için duyarlı reklamlar kullandığınızdan emin olun.
 • En fazla gelir sağlayan seçenekleri bulmak için reklam türlerini ve yerleşimi test edin: Standart boyutlarla (300×250, 728×90 ve 160×600) başlayın ve ardından, bir boyutun şundan daha fazla tıklamaya yol açıp açmadığını görmek için bunları kapatın. bir diğer.
 • Reklam yerleşiminizi maksimuma çıkarın: Sayfa başına üç standart reklam yerleşimine izin verilir. Hepsini maksimum fayda için kullanın.
 • Ekranın üst kısmında reklamlar olsun: Bu, sayfanızın kaydırmadan görüntülenebilen bölümüdür.
 • Başlığınızın/logonuzun altına bir lider panosu reklamı koyun: Bir reklamı sayfanın en üstüne koymak yerine, logonuzun fark edilme olasılığının daha yüksek olduğu bir yere koyun.
 • Görünürlük için içerik içi reklamları dahil edin: Bu, makalelerinizde reklamların olması anlamına gelir; bu, yayını okuma sırasında görülecekleri için tıklamaları artırabilir.
 • Sonuçlarınızı izleyin: Google, araçlar ve geri bildirimlerle sizi bunaltabilir, ancak çabanızın çoğunu yapabilmeniz için sonuçlarınız hakkında ne söylediğini görmek için verilerinizi analiz etmek için elinizden gelenin en iyisini yapar.
 • Google’dan gelen e-postayı okuyun: Google, sitenizde beğenmediği bir şey hakkında uyarı gönderiyorsa bu özellikle önemli olabilir. Google’ın şikayetleriyle ilgilenilmemesi, programın feshedilmesine yol açacaktır.

Gelişmiş AdSense İpuçları

Sitenizde yayınlanan reklamlarınız olduğunda, AdSense programınızdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. AdSense gelirinizi artırmaya hazır olduğunuzda dikkate almanız gereken bazı ek ipuçları:

 • Denemeler yapın: Reklamlarınızı AdSense üzerinden A/B testi yapabilirsiniz.
 • Bağlantı ve kutu renkleriyle denemeler yapın: Renkleriniz temanızla eşleşiyorsa, sonuçları etkileyip etkilemediğini görmek için bunları değiştirmeyi düşünün.
 • Yerleşim hedeflemeyi etkinleştir : Bu, reklamverenlerin reklamlarının nerede görüneceğini seçmelerine olanak tanır.
 • Özel kanallar oluşturun : Bu, sitenizde gelir elde etmek için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını daha iyi anlamanızı sağlar.

Rakiplerin veya Şüpheli Reklamlarla Başa Çıkma

Web sitenizde ürün veya hizmet sunuyorsanız, Google’ın sunduğu bazı reklamların rakiplerinizden geldiğini görebilirsiniz. Ortaya çıkabilecek bir diğer sorun, tamamen meşru olmayabilecek veya pazarınızı rahatsız edebilecek reklamlardır. Bu tekliflerin sitenizde görünmesini engellemek için Google AdSense, sitenizde 200’e kadar URL’nin görünmesini engellemenize izin verir. URL’leri engellemenin zorluğu iki yönlüdür.

 1. Orada görene kadar sitenizde hangi reklamların yayınlandığını bilemezsiniz.
 2. Kendi bağlantılarınıza (URL’yi almak için) tıklayamayacağınız için, engellenecek URL’yi alırken dikkatli olmanız gerekir. AdSense’te engelleyebilmeniz için bağlantıyı almanın en iyi yolu, bağlantıya sağ tıklayıp Bağlantı Adresini Kopyala’yı seçip bir belgeye veya metin düzenleyiciye (örneğin, Not Defteri) yapıştırmaktır. Google URL’si uzundur, ancak içinde reklamın gittiği sayfanın URL’si bulunur. Bu URL’yi kopyalayın ve AdSense tarafından engellenen reklamlar hesabınıza yapıştırın.

Adsense Alternatifi Reklam Siteleri

Media.net ve InfoLinks gibi AdSense’e benzer birçok reklam ağı programı vardır . Bazıları bir trafik eşiği gerektirebilir, bu nedenle kabul edilmeden önce web sitenizin kurulmasını ve düzenli trafik almasını beklemeniz gerekir.

Çoğunun, sayfa başına ağ reklamlarının sayısıyla ilgili bir sınırlama (genellikle üç) ve kendi reklamlarınızı tıklamanız için sonlandırma gibi Google’a benzer kuralları vardır. Çoğu durumda, hizmet şartlarını ihlal etmeden sitenizde birden çok reklam ağı çalıştırabilirsiniz, ancak bunu yapmadan önce her bir ağın kurallarını okumak isteyeceksiniz. Ayrıca, sitenizin, okuyucularınızın içeriği bulamayacağı kadar reklamlarla dolup taşmasını önlemek istersiniz.

Reklam Ağlarının Yanında Diğer Gelir Seçenekleri

Reklam ağları, özellikle de AdSense, yeni bir blog yazarı veya web sitesi sahibi olarak katılabileceğiniz ve kullanımı kolay olduğu için harika seçeneklerdir. Ancak web sitenizden para kazanmanın tek yolu bunlar değildir. Aslında, site trafiğiniz arttıkça diğer para kazanma seçenekleri daha iyi olabilir. Reklam ağları yerine veya bunlarla birlikte kullanabileceğiniz bazı diğer para kazanma fikirleri burada.

 • Affiliate Marketing : Reklam ağları gibi, bağlı kuruluş programlarına katılmak genellikle ücretsizdir ve web sitenize eklenmesi kolaydır.
 • Kendi Ürününüzü veya Hizmetinizi Satın : Bağlı kuruluş pazarlama yoluyla başka birinin tanıtımını yapmak yerine kendi ürün veya hizmetinizi oluşturmak size önemli ölçüde daha fazla para kazandırabilir. Bu, özellikle oluşturması ve satması ucuz olan bilgi ürünleri veya çevrimiçi kurslar için geçerlidir. Diğer seçenekler arasında e-kitaplar ve serbest hizmetler bulunur.
 • Koçluk veya Danışmanlık : Konunuzda bir uzman olarak, web sitenizde veya blogunuzda sağladığınız bilgilerin ötesinde insanlara yardım etmek için iyi bir konumdasınız. Koçluk veya danışmanlık yoluyla daha derinlemesine yardım sunabilirsiniz.
 • Sponsorlar: İyi miktarda trafiğiniz olduğunda ve hedef kitleniz üzerinde etkiniz olduğunda, diğer şirketler web sitenize sponsor olmak için ödeme yapacaktır. Tüm sitenize veya tek bir sayfaya veya gönderiye sponsor olabilirler.

Gördüğünüz gibi, bir web sitesinden veya blogdan gelir elde etmenin birçok yolu var. Ancak birçoğu, para kazanmadan önce önemli bir trafiğinizin olmasını gerektirir. AdSense’in iyi bir başlangıç ​​para kazanma seçeneği olduğu yer burasıdır. Hiçbir şey oluşturmanıza gerek yok, blogunuza veya web sitenize başladığınız gün katılabilirsiniz, ücretsizdir ve reklam kodunu web sitenize eklemek kolaydır.

AdSense 1 tıklama için ne kadar ödüyor?

Yayıncılar, tıklama miktarının %68’ini (veya Arama için AdSense söz konusu olduğunda %51’ini) alır. Aldığınız komisyon, büyük ölçüde niş içindeki rekabete ve TBM’ye bağlıdır. Uygulamada, tıklama başına komisyon 0,20 ABD Doları ile 15 ABD Doları arasında değişebilir . Nişlerin çoğu, yayıncılara tıklama başına 3 dolardan daha az getiri sağlar.

AdSense 1000 tıklama başına ne kadar ödüyor?

25 sayfa görüntülemeden tahmini olarak 0,15 ABD doları kazandıysanız, sayfa BGBG’niz (0,15 ABD doları / 25) * 1000 veya 6,00 ABD dolarına eşittir . 45.000 reklam gösteriminden tahmini olarak 180 ABD doları kazandıysanız, reklam BGBG’niz (180 ABD Doları / 45.000) * 1000 veya 4,00 ABD Doları olur.

AdSense size otomatik olarak ödeme yapıyor mu?

AdSense ödeme döngüsü aylıktır . Ödeme alma adımlarını tamamladığınız sürece, ayın 21’i ile 26’sı arasında bir ödeme yapacağız. Bu süre boyunca, “İşlemler” sayfanızda ödemenizin devam ettiğini belirten bir satır öğesi göreceksiniz. Ödeme zaman çizelgeleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

AdSense, görüntülemeler için ödeme yapar mı?

Şimdi, bahsettiğimiz gibi, Adsense size ya tıklamalar için ya da sadece gösterimler olarak da adlandırılan görüntülemeler için ödeme yapıyor. Adsense size BGBM dedikleri, yani Mille Başına Maliyetiniz ile ödeme yapar. Başka bir deyişle, BGBM’niz, Adsense’in 1.000 gösterim başına size ne kadar ödeyeceğidir.

Günde 1000 ziyaretçi ile AdSense'ten ne kadar para kazanabilirim?

1000 ziyaretçiniz varsa ve Tıklama oranınız %1 ise, bu, her 100 ziyaretçi için 1 tıklamanız ve 1000 ziyaretçi başına 10 tıklamanız olduğu anlamına gelir. Bu nedenle: 1000 ziyaretçi başına 17$ alacaksınız . İçeriğinizden elde ettiğiniz ortalama Mille Başına Maliyet, gelişmekte olan ülkelerde 1000 görüntüleme başına 4 ila 6 ABD Doları arasında olabilir.

AdSense'te nasıl günde 100 kazanırım?

Her gün 100$ kazanmak için günde 40.000 Sayfa Görüntüleme veya günde 400 Tıklama @ %1 TO ve 0.25 TBM gerekir . 40.000 Sayfa Görüntüleme için web sitenizde 500 harika makale üretmelisiniz. Bu sayfalar her gün en az 80 veya daha fazla sayfa görüntüleme çekmelidir. Bu makaleler en az 300 kelime olabilir.

Bir web sitesi olmadan Google AdSense ile nasıl para kazanabilirim?

YouTube’da AdSense. … Bir YouTube Kanalı oluşturun. … Para Kazanmayı Etkinleştir. … YouTube İş Ortakları Programı sözleşmesini okuyun ve kabul edin. … Bir AdSense Hesabını Kanalınızla İlişkilendirin. … Reklam Tercihlerinizi Seçin. … Videoları Yükleyin ve Tanıtın. … Blogger’da AdSense.

AdSense onayı ne kadar sürer?

Bir AdSense hesabının onaylanması ne kadar sürer? Onay almak için geçen süre değişir. 24-48 saat kadar hızlı olabilir, ancak genellikle onaylanması iki hafta kadar sürer.

AdSense'i nasıl onaylatabilirim?

Web sitenizin AdSense ile uyumlu olduğundan emin olun. Bir AdSense hesabı için kaydolun. AdSense hesabınıza giriş yapın. AdSense kodunu ekleyin. Son inceleme ve onay için 1-2 hafta bekleyin.

AdSense PayPal üzerinden ödeme yapıyor mu?

AdSense Paypal üzerinden ödeme yapıyor mu? Hayır, AdSense ödeme yöntemi olarak PayPal’ı desteklemez .

dSense'in web sitemde kazanıp kazanmadığını nasıl anlarım?

Bir tahmin için AdSense sitesindeki gelir hesaplayıcıyı deneyin . Sitenizin içerik kategorisine (sanat & eğlence, finans vb.) ve en çok ziyaretçi aldığınız bölgeye göre potansiyel yıllık gelirinizi hesaplar. Bu değerin yalnızca bir tahmin olduğunu unutmayın

AdSense için ne kadar trafiğe ihtiyacım var?

Web siteniz günde en az 100 tekil ziyaretçi aldıktan sonra adsense başvurusunda bulunun .

Bir web sitesinde para kazanmak için kaç görüntülemeye ihtiyacınız var?

Genel bir kural olarak, bir web sitesinin kârlı olması için günde en az 50 sayfa görüntülemeye ihtiyacı vardır. Yeni bir web sitesi için ayda 2-3 ABD doları gibi düşük bir ücret karşılığında barındırma hizmeti alabilirsiniz, bu nedenle kâr, yeni bir site için ulaşılması çok zor bir metrik değildir. Çoğu yeni web sitesi Google AdSense ile para kazanılır.
Bu gönderiyi derecelendir
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Hi! I just wish to give you a big thumbs up for your excellent info you have got here on this post. I will be returning to your blog for more soon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu