Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Google AdSense

Google AdSense Nasıl Kullanılır (Yeni Başlayanlar İçin)

Google AdSense Nasıl Kullanılır ,Birçok insan için bir web sitesi işletmek bir kariyer haline geldi. Ancak, tam zamanlı saatler her zaman tam zamanlı ödeme ile sonuçlanmaz. Web sitenize reklam yerleştirmek, ek gelir sağlamanın akıllıca bir yolu olabilir, ancak hedef kitlenizle alakalı reklamları bulmak zor olabilir.

İşinizi kolaylaştırmak için Google AdSense , uygun reklamları hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlayan bir tıklama başına maliyet (TBM) reklamcılık programıdır. Hedef pazarınızın ihtiyaçlarına doğrudan yanıt veren mesajların tıklanma olasılığı daha yüksektir, bu da genellikle daha yüksek bir ödeme göreceğiniz anlamına gelir.

Google AdSense’e Giriş

Google AdSense Nasıl Kullanılır ,Sitenize reklam yerleştirmek, ikincil bir gelir kaynağı oluşturmanın akıllı bir yoludur. Doğru araçlara sahip olduğunuz sürece, aynı zamanda basit ve büyük ölçüde otomatikleştirilmiş bir stratejidir. Google AdSense’in devreye girdiği yer burasıdır .

Bu Google ürünü, blogunuza veya web sitenize hedefli reklamlar yerleştirmenize ve bunlardan para kazanmanıza olanak tanır. Bu tür reklamları yayınlayan 14 milyona yakın web sitesi var, bu nedenle bunlarla daha önce karşılaşmış olma ihtimaliniz yüksek. Görünüşe göre, bunları kendi sitenizde uygulamak zor değil.

AdSense yayıncıları bunu her zaman yapar!

Google AdSense Nasıl çalışır

Google AdSense Nasıl Kullanılır ,Reklamverenler, işletmeleri için reklam yayınlaması için Google’a ödeme yaptığında ( Google AdWords programı ile), içeriklerini Google’ın Görüntülü Reklam Ağı’na dahil etmeyi seçebilirler. Bunu yaparlarsa, reklamları katılımcı web sitelerinde “yuvalarda” gösterilmeye uygun olur.

AdSense sitenizde etkinse, bu alanların nereye yerleştirileceğine siz karar vereceksiniz. Ardından Google, sitenizin ve içeriğinizin ne hakkında olduğuna bağlı olarak bu konumlarda reklamlar yayınlar. Sistem, nişiniz ve hedef kitleniz için uygun olan işletmeleri otomatik olarak bulmak için tasarlanmıştır.

Sonuç olarak, reklamlarınızın tıklanma olasılığı, rastgele reklamlar göstermenizden daha olasıdır. Buna karşılık, daha yüksek bir ödeme alma şansınız daha iyidir. Elbette, artan gelir, AdSense kullanmanın tek faydası değildir. Hedefi iyi belirlenmiş reklamların dahil edilmesi, müşterileriniz için daha özel bir hizmet sunmanıza da yardımcı olabilir.

Ayrıca, süreç çoğunlukla otomatiktir ve size çok zaman kazandırır. Dahası, katılmak tamamen ücretsizdir, bu da onu küçük işletmeler için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Google AdSense ye Nasıl Başlanır?

Doğal olarak, avantajlardan yararlanmaya başlamadan önce Google AdSense‘i kurmanız gerekir. İyi haber şu ki, bu nispeten basit bir süreç.

İlk olarak, bir hesap için kaydolmanız gerekir . Bir işletme Google hesabınız varsa, bunu kullanabilirsiniz. Ardından, ödeme adresiniz ve telefon numaranız dahil olmak üzere bazı iletişim bilgilerini sağlamanız gerekecektir.

Tüm bunlar halledildiğinde, ilk reklamınızı oluşturabilirsiniz. Reklamlar’a gidin ve Reklam Birimleri’ni seçin . Ardından +Yeni reklam birimini tıklayabilirsiniz :

Ardından, kullanmak istediğiniz reklam türlerini seçebilirsiniz :

Metin ve görüntülü reklamlar seçeneği, mümkün olduğu kadar çok reklama erişmenizi sağlar, bu yüzden bunu örnek olarak kullanalım. Sonraki sayfada, reklamınız için bir ad seçebilirsiniz:

Kitleniz bu adı görmeyecek, bu nedenle açıklayıcı ve kolayca tanımlanabilir bir şey seçmeye çalışın. Buradan, önerilen boyutlardan birine bağlı kalmak en güvenlisi olmasına rağmen, reklamın boyutlarını ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, reklamlarınızda daha fazla değişiklik yapmak için isteğe bağlı ayarları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ekranın altındaki Kaydet ve kodu al’a tıklayın . Bu, reklam ayarlarınızı kaydedecek ve size benzersiz bir kod sağlayacaktır:

Bundan sonra tek yapmanız gereken bu kodu WordPress sitenize eklemek. Atacağınız tam adımlar, reklamlarınızın nerede gösterilmesini istediğinize bağlıdır. Kenar çubuğu özellikle etkili bir konumdur, bu yüzden bizimkini oraya ekleyeceğiz.

İlk olarak, WordPress kontrol panelinizde Görünüm > Widget’lara gidin . Ardından, bir Özel HTML widget’ını sitenizin kenar çubuğuna sürükleyerek ekleyebilirsiniz :

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, reklam kodunu yapıştırmak ve widget’ı kaydetmek. Elbette, reklamınızın ön uçta nasıl göründüğüne bakmayı unutmayın:

Kod, AdSense hesabınızdaki tüm ilgili bilgilere erişecek ve uygun boyut ve türde reklamları görüntülemeye başlayacaktır. İstediğiniz zaman hesabınıza geri dönebilir ve reklamınızı gerektiği gibi uyarlayabilir ve istediğiniz kadar ek reklam ekleyebilirsiniz.

Kazancınızı En Üst Düzeye Çıkarmanın 2 Yolu

Artık hazır olduğunuza göre, gerçek iş başlayabilir. Bu program web siteniz için inanılmaz derecede faydalı olsa da, bundan en iyi şekilde yararlanmak için birkaç temel strateji benimsemek isteyeceksiniz.

1. Reklamlarınızı Dikkatlice Yerleştirin

Çeşitli yerleşimler farklı sonuçlar verebileceğinden, reklam yerleşimi, üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir alandır. Reklamları öncelikli alanlarda görüntülemek, kullanıcıların onlarla etkileşim kurma olasılığını artırabilir.

Etkili olduğu düşünülen birkaç yerleşim vardır – örneğin bir sayfa içeriğinin ilk başlığının hemen altında veya bir makalenin ortasında. Google AdSense, kararı biraz daha kolaylaştırmak için ideal konumların bir ısı haritasını yayınladı :

Seçtiğiniz yerleşimden bağımsız olarak, programın politikalarını her zaman akılda tutmak önemlidir. Bunu yapmamak, hesabınızın yasaklanmasına neden olabilir.

Her şeyden önce, reklam yerleşiminizin sitenizin kullanıcı deneyimini etkilememesini sağlamak çok önemlidir. Başka bir deyişle, ziyaretçilerin bu stratejiyi rahatsız edici bulma olasılığı yüksek olduğundan, sayfalarınızı reklamlarla aşırı yüklemekten kaçının. Sayfa başına birkaç reklam uzun bir yol kat edebilir.

2. Kaliteli İçerik Oluşturun

Google AdSense, sitenize yerleştirdiği reklamları içeriğinizin odağına dayandırır. Bu nedenle, hedef kitlenize uygun reklamlar istiyorsanız, iyi hedeflenmiş içerik oluşturmanız gerekir.

Bunu başarmak için, aklınızda net bir hedef pazar olmasını isteyeceksiniz. Bu, web sitenizi ilk oluştururken muhtemelen karar verdiğiniz bir şey olsa da, işiniz büyümeye devam ederken odağınızı ayarlamak önemlidir.

Bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır – ancak en iyilerinden biri net bir alıcı kişiliği oluşturmaktır . Bu, ideal müşterinizi dikkatlice tanımlamanıza ve ardından ihtiyaçlarına uygun içerik oluşturmanıza olanak tanır.

Bu işlem için zaman ayırırsanız, Google AdSense, web sitenizin içeriğiyle daha alakalı reklamlar sunabilecektir. Bu tür reklamların kullanıcılar tarafından tıklanma olasılığı daha yüksektir ve sonuç olarak gelirinizi artırır.

Çözüm

Web siteniz aracılığıyla para kazanabilmek faydalıdır ve TBM reklamcılığı bunu yapmanın mükemmel bir yolu olabilir. Özellikle Google AdSense , sitenize hedefi iyi belirlenmiş reklamlar yerleştirmenize olanak tanır, bu da ziyaretçileriniz için daha özel bir deneyim sunabileceğiniz (ve bunun sonucunda gelirinizi artırabileceğiniz) anlamına gelir.

Sitenizde bir şeyler ayarladıktan sonra, faydalarını en üst düzeye çıkarmanın birkaç yolu vardır:

  1. Reklamlarınızı en etkili olacakları yerlere yerleştirin.
  2. Hedef pazarınızın ihtiyaçlarına hizmet eden kaliteli içerik üretin.

AdSense ile nasıl para kazanılacağı hakkında başka sorunuz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Bu gönderiyi derecelendir
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Google AdSensa nasıl kullanılır adı altında güzel faydalı bilgiler mevcut reklam koyma gibi içerikler var?

  2. Bize soracak soru bırakmadan konuyu tüm detaylarıyla anlatmışsınız. Emeğinize sağlık. Tşkler.

  3. Google AdSense dair tüm soruların cevabını sizden öğrendim teşekkür ederim çok faydalı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu