Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Google AdSense

Google Adsense’de En çok Kazandıran İngilizce Kelimeler

Google Adsense En Çok Kazandıran ingilizce Kelimeler,Yüksek ücretli AdSense anahtar kelimelerini mi arıyorsunuz ? AdSense kazananlarının elde ettiği gelirin %80’inin , kullandıkları anahtar kelimelerin %20’sinden geldiğini biliyor muydunuz ?

Adsense en çok kazandıran kelimeler

Hiç şüphe yok ki, AdSense hala çevrimiçi para kazanmanın en güvenilir ve en hızlı yollarından biri olarak kabul ediliyor. AdSense’ten para kazanmanın en iyi yanı, herhangi bir özel beceriye ihtiyacınız olmamasıdır. Sadece doğru nişi yakalamanız, çevresinde iyi içerik oluşturmanız ve para kazanmaya başlamanız gerekiyor.

AdSense’i kullanarak diğer birkaç alternatiften elde ettiğiniz kadar para kazanamayacağınıza katılıyorum . Ancak bu, AdSense’ten katlanarak daha fazla para kazanma şansınızı artıramayacağınız anlamına gelmez.

Doğru yapılırsa, doğru yüksek ödeme yapan Google AdSense anahtar kelimelerini (yüksek TBM anahtar kelimeleri) hedefleyerek 2022’de her ay binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Bu ayrıntılı eğitim, tam da bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. AdSense’te yüksek ücretli reklamları bularak AdSense kazançlarınızı artırmanıza yardımcı olmak için. Hazır mısın? Başlayalım.

En çok Kazandıran İngilizce Kelimeler AdSense anahtar kelimeler (Yüksek TBM anahtar kelimeleri) nasıl bulunur?

AdSense anahtar kelimeler

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmanın önemi

Semrush, Long Tail Pro ve Keyword Planner gibi araçlarla anahtar kelime araştırması yapmaktan bahsetmeden önce uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmanın öneminden bahsetmek istiyorum .

Adsense en çok kazandıran kelimeler;Yüksek değerli anahtar kelimeler bulmak istediğinizde, üzerinde 3 ila 4’ten fazla anahtar kelime bulunan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanmaya odaklanmanız gerekir. Bu şekilde, daha fazla trafik alma ve dönüşüm oranlarınızı artırma şansınızı artıracaksınız.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne bir göz atın ve ne kadar uzun anahtar kelimeler kullanırsanız, dönüşüm oranlarınızın o kadar iyi olacağını göreceksiniz.

Anahtar kelime araştırması yaparken hatırlamanız gereken bir diğer önemli nokta ise bilgilendirici anahtar kelimeler hedeflemek yerine müşteri odaklı anahtar kelimelere odaklanmaktır.

Örneğin, “ücretsiz iPhone incelemeleri” gibi bilgilendirici anahtar kelimelerden bahsetmek yerine “Delhi’de iPhone satın al” gibi tüketici odaklı anahtar kelimelere odaklanarak daha fazla satış veya gelir elde edebilirsiniz.

Şimdi hem Google’a hem de yayıncılara her ay milyonlarca dolar kazandıran bazı anahtar kelimelere bir göz atalım.

2022 için Google AdSense’te en pahalı 10 anahtar kelime (yüksek TBM)

Bilseniz de bilmeseniz de Google’ın elde ettiği gelirin %90’ı reklam verenlerden geliyor. Fitness’tan eğlenceye ve gayrimenkule kadar uzanan reklamlar, Google’ın her yıl milyarlarca dolar kazanmasına yardımcı oluyor.

Adsense en çok kazandıran kelimeler,2022’de çok sayıda TBM (Tıklama Başına Maliyet) ve küresel aylık aramalar ile en yüksek ücretli Google AdSense anahtar kelimelerini bilmek istiyorsanız, işte en iyi 10 anahtar kelime.

 1. Toplam Google aramalarının %24’ünden fazlası ile sigorta (TBM başına 50 doların üzerinde)
 2. Toplam Google aramalarının %13’ünden fazlasına sahip krediler (TBM başına 45 doların üzerinde)
 3. Toplam Google aramalarının %9’undan fazlasına sahip ipotek (TBM başına 47 doların üzerinde)
 4. Toplam Google aramalarının %3,5’inden fazlasına sahip avukat (TBM başına 47 doların üzerinde)
 5. Toplam Google aramalarının %3,2’sinden fazlası ile kredi (TBM başına 36 doların üzerinde)
 6. Toplam Google aramalarının %3’ünden fazlasına sahip avukat (TBM başına 42 doların üzerinde)
 7. Toplam Google aramalarının %2,5’inden fazlası ile bağış yapın (TBM başına 42 doların üzerinde)
 8. Toplam Google aramalarının %2,2’sinden fazlası ile with over (TBM başına 40 doların üzerinde)
 9. Toplam Google aramalarının %2’sinden fazlası ile hosting (TBM başına 32 doların üzerinde)
 10. Toplam Google aramalarının %1,4’ünden fazlasını içeren talep ((TBM başına 45 doların üzerinde))

Kısa Not: Yukarıdaki anahtar kelimeler için sıralamayı HİÇ düşünmeyin. İçerik pazarlaması, SEO ve diğer şeyler için bir milyon dolarlık bütçeniz olmadığı sürece, ilk 10 arama sonucunda yer almaları imkansızdır.

Ancak bununla ilgili uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kesinlikle hedefleyebilirsiniz. Örneğin, son derece rekabetçi olan “sigorta” anahtar kelimesi yerine “Delhi’de araba otomobil sigortası” gibi anahtar kelimeleri hedefleyebilirsiniz.

Beni anlıyor musun?

Şimdi, karlı anahtar kelimeleri gerçekten hızlı bir şekilde nasıl bulabileceğinizi tartışalım.

Bu eğitim için esas olarak Semrush kullanacağım. nedenini biliyor musun?

Semrush, herhangi bir nişte son derece karlı anahtar kelimeler bulmak için yalnızca MÜKEMMEL bir araç değil, aynı zamanda geri bağlantı kontrolü, rakip analizi, ilgili anahtar kelime bilgileri vb. gibi birçok başka şeyi analiz etmenize de yardımcı olur.

Semrush hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu incelemeye göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şimdi, yüksek ücretli AdSense anahtar kelimelerini bulmaktan bahsetmeden önce, aşağıdakileri yapmanız gerekir.

 • Semrush’u 30 gün boyunca ücretsiz denemek için buraya tıklayın . Kaydolduktan ve Semrush kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra, yuvarlanmaya hazırsınız.
 • AdSense’ten çok para kazanan, alanınızdaki tüm blogların bir listesini oluşturun. Bu listeye ihtiyacınız var çünkü onu en karlı anahtar kelimelerini bulmak için kullanıyorsunuz.
 • Karlı anahtar kelimelerin tüm verilerine sahip olduğunuzda, bunları AdSense kazançlarınızı katlanarak artırmak için hedefleyebilirsiniz.

Karlı Anahtar Kelimeler Bulmak için Semrush Kullanma

Diğer sitelerin karlı TBM anahtar kelimelerini gerçekten bulmak ve analiz etmek için Semrush’un nasıl kullanılacağına dair gerçek bir örnek alalım.

Bu örnekte, Neil Patel’in sahibi olduğu NeilPatel.com ile gideceğiz (pazarlama endüstrisinde otorite bloglarından biridir ve her yıl milyonlarca okuyucu tarafından okunmaktadır).

Adım 1: Anahtar kelime verilerini almak için rakiplerinizden herhangi birinin alan adını girin

İşte bu alan için Semrush tarafından gösterilen ekran görüntüsü. Aynı şekilde, arama motorlarından daha fazla trafik çeken tüm anahtar kelimeleri bulmak için Semrush’ta rakiplerinizden herhangi birinin alan adını girebilirsiniz.

Kısa not: Hedef kitlenizin bulunduğu veritabanını seçtiğinizden emin olun. Bizim durumumuzda, ABD veritabanıyla gidiyoruz. Genellikle ABD merkezli hedef kitle ve anahtar kelimeler, diğer ülkelerle karşılaştırıldığında size yüksek TBM verir.

“En İyi Organik Anahtar Kelimeler” sekmesinin altındaki “Tam Rapor”a tıkladığınızda, size bir web sitesinin sıraladığı tüm anahtar kelimelerin bir listesini verecektir. Bizim durumumuzda, aşağıda size kolaylık olması için gösterilen ekran görüntüsü verilmiştir.

Gördün mü? Bir etki alanının sıraladığı anahtar kelime sayısı gibi tüm bilgileri ve bu anahtar kelimelerin arama motorlarından ne kadar trafik gönderdiğinin ayrıntılarını alacaksınız.

Rakiplerinize en fazla trafik gönderen tüm anahtar kelimeleri bulduktan sonra, karlı anahtar kelimeler bulmak için en önemli olan bir sonraki adıma odaklanmanızın zamanı geldi.

2. Adım: Tüm yüksek ödeme yapan anahtar kelimeleri listelemek için “TBM bölümünü” tıklayın

Semrush bize alan adının sıralandığı çok sayıda kârlı anahtar kelime gösteriyor.

3. Adım: Tüm anahtar kelimelerin listesini derleyin ve bir sonraki alana geçin

Bu anahtar kelime listesini tek bir yerde derleyebilirsiniz. İlk rakibinizle işiniz bittiğinde, bir sonrakine geçebilirsiniz. AdSense kazançlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz tüm yüksek ücretli anahtar kelimelerin BÜYÜK bir listesini oluşturmaya devam edebilirsiniz . Teknolojiden haberlere ve WordPress’e kadar hangi alanda bulunduğunuz önemli değil.

Rakiplerinize daha fazla trafik ve AdSense kazancı sağlayan tüm anahtar kelimeleri bulmak için yukarıdaki aynı işlemi kullanabilirsiniz.

Karlı anahtar kelimeler bulmak için Semrush’a alternatif var mı diye sorabilirsiniz. Bakın, hiçbir SEO aracı Semrush’un sunduğu özelliklere yaklaşamaz. Aslında Semrush, SEO uzmanları tarafından en çok tavsiye edilen araçtır.

Ancak bütçeniz kısıtlıysa ve ayda 120 dolar ödeyemiyorsanız, size ayda 37 dolara mal olan Long Tail Pro’yu denemenizi tavsiye ederim. En karlı, yüksek ödeme yapan anahtar kelimeleri bulmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

Şimdi, kârlı AdSense anahtar kelimeleri bulmak için Long Tail Pro’yu nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim.

Kârlı AdSense Anahtar Kelimeleri (Yüksek Ödenen TBM Anahtar Kelimeleri) Bulmak için SpyFu’yu Kullanma

SpyFu, Semrush, Ahrefs, Moz vb. (pahalı olan) araçlara harika bir alternatiftir çünkü yıllık planlarını uygularsanız ayda sadece 33 dolara mal olur.

Son derece karlı AdSense anahtar kelimeleri bulmak için SpyFu kullanmayı merak ediyorsanız, işte size basit bir eğitim.

Adım 1: İlk olarak, SpyFu aracına giriş yapın (SpyFu’ya erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz ) ve PPC araştırmasına gidin ve arama kutusuna rakiplerinizden herhangi birinin etki alanını girin. İşte nasıl göründüğü;

Kısa not: Büyük olasılıkla PPC anahtar kelimelerini kullandığını düşündüğünüz (Google’da ücretli reklamlar için ödeme yapan) bir rakip URL’si girdiğinizden emin olun.

Yukarıda görebileceğiniz gibi, SpyFu, girdiğiniz alan adınızın ücretli anahtar kelimelerinin listesini, tahmini aylık tıklamalar ve PPC bütçesi ile birlikte anında gösterir.

Adım 2: Ücretli anahtar kelimelerine tıklayın ve SpyFu size rakiplerinizin halihazırda ödeme yaptığı en karlı anahtar kelimelerin bir listesini verir (Google aramasında).

İşte nasıl göründüğü;

Yukarıda görebileceğiniz gibi, dahil her şeyi görebilirsiniz;

 • rakiplerinizin kullandığı ücretli anahtar kelimeler
 • reklam zaman çizelgesi
 • Tıklama başına maliyet
 • aylık maliyet (o anahtar kelime için sıralamak için)
 • o anahtar kelimenin aylık aramaları
 • reklam konumu
 • toplam reklam sayısı

Şimdi işiniz, benzer anahtar kelimeler için sıralama elde etmeye çalışmak. Neden? Niye?

Bu şekilde, aramadan son derece karlı ziyaretçiler çekebileceksiniz ve AdSense’i kullanarak, oluşturduğunuz her tıklama için anında daha fazla değer üretebilirsiniz.

3. Adım: Daha da kârlı AdSense anahtar kelime fikirleri çıkarmak istiyorsanız, SpyFu “Anahtar Kelime Araştırma” aracı bölümüne gidin ve sıralamak istediğiniz herhangi bir konuyu veya anahtar kelime öbeğini girin.

Yukarıda görebileceğiniz gibi, “blog nasıl açılır” diye örnek bir anahtar kelime girdik ve bize anında aşağıdaki gibi bir ton bilgi gösteriyor;

 • aylık aramalar
 • tıklama oranları
 • sıralama zorluğu
 • Tıklama başına maliyet
 • Aylık Maliyet
 • söz konusu anahtar kelime için reklamverenler vb.

Sadece bu değil, aşağı kaydırdığınızda, buna benzeyen bir sürü karlı anahtar kelime fikri bulacaksınız;

Yukarıda görebileceğiniz gibi, AdSense kazançlarınızı artırmak için kullanabileceğiniz çok sayıda karlı alakalı anahtar kelime bulacaksınız, çünkü ayrıca aylık maliyet, TBM, yerel aramalar, anahtar kelime zorluğu vb. gibi bir sürü faydalı veri elde edebilirsiniz.

İşte böyle, SpyFu’yu son derece karlı Google Adsense anahtar kelimeler bulmak için kullanabilirsiniz.

Yüksek ödeme yapan anahtar kelimeleri bulmak için Long Tail Pro’yu kullanma

Adım 1: Adsense en çok kazandıran kelimeler,Long Tail Pro’da oturum açtıktan sonra, bir proje oluşturun ve AdSense kazançlarınızı artırmak için anahtar kelimeleri bulmaya başlamak için “Anahtar Kelime Bul”u tıklayın.

Örneğimizde, içinde 4 anahtar kelime bulunan harika bir uzun kuyruklu anahtar kelime olan ve aynı zamanda yüksek TBM’si olan harika bir anahtar kelime olan “en iyi e-posta pazarlama yazılımı” anahtar kelimesiyle gidiyorum.

Adsense en çok kazandıran ingilizce kelimeler

Hızlı ipucu: Yüksek kârlı AdSense anahtar kelimeleri bulmak için Long Tail Pro’yu kullanırken 4’ten fazla anahtar kelime kullandığınızdan emin olun.

Adım 2: Birkaç dakika içinde, Long Tail Pro size yerel aramalar, reklamveren rekabeti, TBM ile önerilen teklif gibi ayrıntılarla birlikte tüm anahtar kelime fikirlerinin tam listesini verir.

Adım 3: Şimdi, önerilen en yüksek teklife sahip herhangi bir anahtar kelimeyi seçin ve başlık, sayfa bağlantıları, yetki, site yaşı vb. gibi ek anahtar kelime bilgilerini almak için üzerine tıklayın. Bu bilgi, anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olur. sıralamanın daha kolay olup olmadığı.

Bu kadar. Google’da rekabet gücü düşük ve yüksek karlı anahtar kelimeler bulmak için Long Tail Pro’yu bu şekilde kullanabilirsiniz.

Şimdi, AdSense gelirinizi artıran anahtar kelimeleri bulmak için Google’ın anahtar kelime planlayıcısını nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim.

Hepimizin bildiği gibi, anahtar kelime planlayıcı yeni başlayanlar için harika bir araçtır ve daha da önemlisi ücretsizdir.

Para kazandıran anahtar kelimeleri bulmak için Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısını kullanma (en pahalı anahtar kelimeler)

Adım 1: AdWords hesabınızda oturum açın ve anahtar kelime araştırması yapmak için Anahtar Kelime Planlayıcı’yı tıklayın.

Adım 2: Hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri girin ve hedef kitlenizin bulunduğu ülkeleri ekleyin.

Adım 3: Şimdi daha az aylık arama içeren anahtar kelimeleri seçin, böylece kolayca sıralayabilirsiniz. Ayrıca, yüksek TBM’li tüm anahtar kelimelerin listesini derlediğinizden emin olun. AdSense kazançlarınızı burada artırabilirsiniz.

SSS

Bloglamada TBM nedir?

TBM, Anahtar Kelimelerle ilişkili Tıklama Başına Maliyet’in kısaltmasıdır. Bu, siteniz bu anahtar kelimelere tıklama alırsa Google tarafından size ödenecek tutardır.

PPC'deki anahtar kelimeler nelerdir?

Anahtar kelimeler, bloglama ve PPC’nin temelidir. Yüz olarak, bir anahtar kelime, insanların herhangi bir şey hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google’a yazdığı bir kelime veya kelime grubudur.

Bir anahtar kelimenin TBM'sini nasıl bulursunuz?

Semrush gibi herhangi bir anahtar kelime Araştırma Aracının yardımıyla herhangi bir anahtar kelimenin TBM’sini kolayca bulabilirsiniz.

En yüksek TBM anahtar kelimeleri nelerdir?

Sigorta, Krediler, ipotek, avukat, en yüksek TBM anahtar kelimelerinden bazılarıdır. Ama aynı zamanda son derece rekabetçi.

Blogcular için yüksek TBM anahtar kelimelerini nasıl bulurum?

Anahtar kelime araştırma araçlarını kullanarak yüksek TBM anahtar kelimeleri kolayca bulabilirsiniz. Sadece TBM değil, doğru anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olan hacim, anahtar kelime zorluğu vb. gibi pek çok metriği de öğrenebilirsiniz.

2022’de yüksek ücretli Google AdSense anahtar kelimeleri (Yüksek TBM) bulma hakkında sonuç

Daha fazla AdSense kazancı elde etmek istiyorsanız, blogunuzda veya web sitenizde doğru türde anahtar kelimeler bulmanız ve kullanmanız gerekir. Yüksek değere sahip AdSense anahtar kelimeleri bulmak kolay olmasa da Semrush ve Long Tail Pro gibi araçları kullanarak birçok anahtar kelime fikrini kolayca bulabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendir
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu