Google AdSense

Kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak için 10 AdSense İpucu

Herhangi bir risk almadan veya yönergeleri ihlal etmeden Google AdSense kazançlarınızı artırmak için bu ipuçlarını izleyin

AdSense reklam yerleşimi,Adsense gelir arttırma, Adsense tıklama oranı arttırma,Aşağıda sunulan 10 AdSense ipucunu izleyin ve herhangi bir risk almadan veya herhangi bir AdSense yönergesini ihlal etmeden kazancınızın arttığını görün.

AdSense, çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir ve belki de işleri doğru yaparsanız en kolay yollardan biridir.

İşleri doğru yapmakla, AdSense yönergelerine uygun ancak aynı zamanda gelirinizi ve kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmanıza katkıda bulunabilecek standartları ve uygulamaları takip etmeyi kastediyorum.

Öyleyse, bunu başarmanıza yardımcı olacak en önemli AdSense ipuçlarını aşağıda görelim.

#1 Hiçbir AdSense Yönergesini ihlal etmeyin

Makalede şimdiye kadar 3 kez bundan bahsettim ve sadece ilk AdSense ipucundayız ancak kazancınızı artırmak için ne yaparsanız yapın bu yönergelere aykırı olmaması çok önemli. Tüm yönergeleri buradan okuyabilirsiniz ancak genel olarak şunlardan kaçının: Ayrıca ilk olarak Google AdSense Nedir ? Google Adsense nasıl çalışır? makalemize bir göz atın.

Herhangi bir nedenle kendi reklamlarınıza tıklamak (hatta test etmek)

  • Trafik veya tıklama satın alma
  • Reklamların reklam gibi görünmemesini sağlamak
  • Kullanıcıya yalnızca reklamların gösterilmesi ve içerik gösterilmemesi
  • Arkadaşlarınızdan reklamları tıklamalarını istemek
  • Web sitesine uygunsuz içerik (yetişkin, alkol, kumar vb.)

#2 Duyarlı AdSense Birimlerini Kullanın

Birkaç test yaptık ve tüm testler, duyarlı Google AdSense birimlerine sahip duyarlı web sitelerinin yanıt vermeyen web sitelerinden daha iyi performans gösterdiğini bizlere gösterdi

Duyarlı bir web siteniz varsa, reklamlarınızı Duyarlı AdSense Birimleriyle değiştirebilirsiniz. Bu, mevcut reklam alanına bağlı olarak AdSense’in en uygun reklamı (hem boyut hem de tür olarak) göstereceği anlamına gelir.

Özellikle mobil web siteleri için, mobil cihazlarda 300×250’nin standart 320×50’ye kıyasla çok daha iyi performans gösterdiğini yakında anlayacaksınız.

#3 Reklamlarınızı kullanıcıların görebileceği yerlere yerleştirin

Reklamların konumu çok önemlidir ve tıklamalarda ve kazançlarda büyük fark yaratabilir.

Reklamların ekranın üst kısmında olması her zaman daha iyidir (bu, kullanıcıların kaydırmadan gördüğü alandır), ancak bu mümkün değilse, reklamları kenar çubuğu yerine sayfanın ana içeriğinde bulundurmaya çalışın.

Dikkat: Google, ekranın üst kısmında çok fazla reklamı olan web sitelerini cezalandırır, bu nedenle, reklamları ana içeriğe girmeyi seçerseniz, bunu makalenin sonunda yapın.

#4 İçeriklerinizi daha sık yayınlayın

Web sitesinin türüne bağlı olarak, daha sık içerik yayınlamayı seçebilirsiniz.

Buradaki fikir, sık yayınlamanın web sitenize daha fazla ziyaret sağlaması ve daha fazla ziyaretin doğal olarak daha fazla AdSense tıklaması ve geliri sağlamasıdır.

#5 Web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlayın

Daha hızlı web sitelerinin daha fazla reklam tıklamasına yol açtığı kanıtlanmıştır, bu nedenle web sitenizin hızını optimize ederseniz, bu sonuçta kazancınızı da artıracaktır.

Çok fazla grafik kullanmaktan kaçının ve kullanıcı deneyimine değer katmayan ancak siteyi yavaşlatan resimleri kaldırın.

#6 Diğer reklam ağlarını kaldırın

AdSense’ten daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, diğer reklam ağlarını kaldırabilir ve yalnızca AdSense’i çalıştırabilirsiniz.

Bu, yalnızca web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda daha fazla tıklama ve gelir sağlayacak AdSense reklamlarına daha fazla görünürlük sağlayacaktır.

Kesinlikle çok sayıda reklam daha fazla gelir anlamına gelmez, bu nedenle sayfa başına 3 reklama bağlı kalmak her zaman daha iyidir (AdSense kullanmıyor olsanız bile).

#7 Adsense Yönlendirenlerinizi bulun ve iyileştirin

Google Analytics hesabınızı Google Adsense ile bağladığınızda, Analytics’e gidebilir ve hangi yönlendirenlerin AdSense gelirinizi oluşturduğunu görebilirsiniz. Bunu Davranış -> AdSense -> AdSense Yönlendirenleri altında görebilirsiniz.

Belki Facebook veya diğer sosyal medya ağlarından yapılan ziyaretler, web sitenizi ziyaret ettiklerinde AdSense geliri sağlar; bu nedenle, daha fazla trafik ve gelir elde etmek için bunlar üzerinde çalışmak ve varlığınızı geliştirmek iyi bir fikirdir.

#8 Standart reklam boyutlarını kullanın (hem metin hem de resim)

Reklamlarınızı oluştururken, AdSense tarafından en popüler olarak önerilen boyutları kullanın. Bunlar genellikle 728×90, 336×280, 300×250 ve 300×600’dür. Diğer boyutların reklamverenlerden daha az talebi olabilir ve bu, daha düşük kazançlara yol açar.

Ayrıca, reklamlarınızın hem metin hem de resim gösterecek şekilde ayarlandığından emin olun, çünkü bu, reklam alanlarınız için rekabet eden reklamverenlerin sayısını artıracak ve tıklama başına daha iyi kazanç sağlayacaktır.

#9 Farklı reklam varyasyonlarını test etmek için AdSense denemelerini kullanın

AdSense’in kullanıcılar tarafından pek bilinmeyen özelliklerinden biri de AdSense Denemeleridir (AdSense hesabınızdaki Reklamlarım altında bulunur). Denemelerle aynı reklam noktası için farklı varyasyonları test edebilir ve hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz.

Örneğin, farklı bağlantı renklerini, kenarlıklı veya kenarlıksız vb. test edebilirsiniz. Bu özelliğin kullanımı çok kolaydır ve birkaç gün içinde hangi reklamlarınızın daha iyi performans gösterdiğini anlayabilirsiniz.

#10 Web sitenizi Made for AdSense (MFA) gibi göstermeyin

AdSense’in, kullanıcının ilgisini çekebilecek alakalı reklamlar göstererek kullanıcı deneyimini geliştirmesi gerekir (ve çoğu durumda gerçekten yapar).

Bu, web sitenizin reklamlara odaklanması gerektiği anlamına gelmez, ancak yine de odak noktanız kullanıcı deneyimi ve yüksek kaliteli içerik olmalıdır.

AdSense, web sitenizin varlık nedeni değil, içeriğinizden para kazanmanın bir yoludur.

Google Adsense’den Düzenli Para Kazanma Videosunu İzleyebilirsiniz

AdSense kazançlarınızı artırmak için başka neler yapabilirsiniz?

Bu gönderiyi derecelendir
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu