YouTube AdSense

YouTube Kanalınızı Büyütmenin 22 Güçlü Yolu

YouTube Kanalı,Youtube Kanalımı Nasıl Tanıtırım,Youtube kanalım ne zaman büyür, Youtube kanalımı instagramda nasıl tanıtırım,YouTube, teknik olarak dünyanın en büyük ikinci arama motorudur.

YouTube Kanalı,YouTube’u ziyaret eden 1 milyardan fazla kişiyle, içeriğinizi satın almaya hazır küresel bir kitlenin önüne koyma şansınız var.

Belki bir YouTube Kanalı’nız, var ama büyümüyor gibi görünüyor. Ya da dürüst olursak, onu büyütmek için yeterince çaba sarf etmiyor olabilirsiniz.

Bunu değiştirelim.

Bu makalede, abone sayınızın arttığını görebilmeniz için YouTube kanalınızı büyütmenin 22 güçlü yolunu göstereceğim.

 • Eşantiyonlarla YouTube Chanel’inizi Büyütün
 • Bir Video Dizisiyle YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Youtube Kanalınızı Çapraz Promosyonla Büyütün
 • Video Kolabları ile Youtube Kanalınızı Büyütün
 • YouTube Topluluğuna Katılarak YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Tutarlı Bir Şekilde Yükleme Yaparak YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Videolarınızı Facebook’a Yükleyerek YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Blogunuza Videolar Yerleştirerek YouTube Kanalınızı Büyütün
 • İlginç Küçük Resimlerle YouTube Kanalınızı Büyütün
 • SEO ile YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Bir Giriş Fragmanı Kullanarak YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Trend Olan İçerikle YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Daha Fazla Kanal Etkileşimi ile YouTube Kanalını Büyütün
 • Reklamlarla YouTube Kanalınızı Büyütün
 • E-posta Bültenleri ile YouTube Kanalınızı Büyütün
 • YouTube Analytics ile YouTube Kanalınızı Büyütün
 • YouTube Kartları ile YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Gerçek Markalama ile YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Kısa Filmlerle YouTube Kanalınızı Büyütün
 • Topluluğunuza Özel Tekliflerle YouTube Kanalınızı Büyütün
 • İşbirlikleri Yoluyla YouTube Kanalınızı Büyütün
 • İçeriği Yeniden Kullanarak YouTube Kanalınızı Büyütün
İçindekiler

#1Eşantiyonlarla YouTube Kanalı Büyütün

Bir çekiliş düzenlemek, YouTube Kanalınıza abone kazanmanın hızlı bir yoludur .

YouTube Kanalı,Hediyeniz, kanalınızın nişinin ne hakkında olduğuna bağlı olarak değişebilir . Örneğin, bir fitness YouTuber’ıysanız, bir fitness ekipmanı çekilişi düzenleyebilirsiniz. Ancak bir iş danışmanıysanız, izleyicilerinize bir hizmet veya e-kitap verebilirsiniz.

Gothamista’dan Youtuber Renée, YouTube aboneleriyle etkileşim kurmak ve onları büyütmek için eşantiyonlardan yararlanıyor.

Çekiliş ödülünüz ne olursa olsun, ilgi çekmesi ve aboneleri yolunuza çekmesi için değerli bir şey olmalıdır. Birkaç yaratıcı fikir bulmanız gerekecek.

Halihazırda bir yarışma veya çekilişiniz varsa, yarışmanızı yönetmek , izlemek ve katılmak için Wishpond’u kullanabilirsiniz.

İşte Kadee Botanicals gibi kullanabileceğiniz kullanımı kolay ve güzel hediye sayfası açılış tasarımlarımızdan birine bir örnek

#2. Bir Video Dizisiyle YouTube Kanalı,Büyütün

YouTube Kanalı,Bir kez görüntüleyenleri tam zamanlı abonelere dönüştürmek için YouTube kanalınızda bir video dizisi oluşturun.

İlgi çekici bir video dizisi oluşturmak için, içeriğinizi YouTube’da arama için optimize edebilmeniz için belirli bir anahtar kelime veya konu etrafında olması gerekir. Video dizileri, YouTube Kanalınızı büyütürken, nişinizde bir etkileyici veya düşünce lideri olarak kendinizi kurmanıza da yardımcı olur.

Youtube Kanalımı Nasıl Tanıtırım

YouTube Kanalı,Bir video dizisi çok fazla gibi görünüyorsa veya daha sonra düşünmek isteyeceğiniz bir şey varsa, zaten sahip olduğunuz videoları tipik bir oynatma listesinde düzenleyerek insanların içeriğinizi kolayca arayabilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir YouTube video dizisi yapmaya veya videolarınızdan bir oynatma listesi oluşturmaya karar verirseniz, alakalı anahtar kelimeler kullanmanız gerekeceğini aklınızda bulundurmanız önemlidir.

Doğru anahtar kelimelere sahip olmak, oynatma listenize Google ve YouTube aramalarında sıralama için daha fazla potansiyel sağlar. Ancak bu yazının devamında SEO hakkında konuşacağız..

Drew Scott bir yaşam tarzı blog yazarıdır, yani video konularının trend olana göre değişebileceği anlamına gelir, bu nedenle çeşitli oynatma listeleri oluşturur, böylece izleyicileri ilgilerini çeken videoları seçebilirler.

YouTube video dizisi
YouTube video dizisi

Yeni bir YouTube Banner’ına mı ihtiyacınız var? Canva’yı kullanmayı deneyin . Tonlarca kullanımı kolay YouTube Banner şablonu ve daha fazlası var. Grafik ihtiyaçları için hızlı ve kolay bir çözüm arayan yeni başlayanlar için harika.

Profesyonel İpucu: YouTube kanalınız ve videolarınız için mükemmel YouTube banner’ına sahip olmak, marka bilinci oluşturmanıza ve estetiğinize yardımcı olabilir. Bunlardan ikisi, hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza ve böylece kanalınızı büyütmenize yardımcı olur, Önemli olan küçük şeyler.

#3. Youtube Kanalınızı Çapraz Tanıtımla Büyütün

YouTube Kanalı,Bir web siteniz varsa, yeni okuyucular getirmek için onu kendi haline bırakmazsınız; tüm sosyal medya kanallarınızda ve çevrimiçi platformlarınızda tanıtacaksınız. Aynı kural, YouTube kanalınızı tanıtırken de geçerlidir.

YouTube videolarınız için sosyal medya platformlarınızda çapraz tanıtım yapmanın 3 zahmetsiz yolu:

 1. Beklenti oluşturmak için video teaser’ları
 2. Takipçilerinizin/abonelerinizin videolarınızı oluşturmak için harcadığınız emeği ve çabayı görebilmesi için perde arkası alınır .
 3. Yeni bir videonuz çıktığında takipçilerinizi uyarın

Çapraz tanıtım yapmak, markanızın daha tek tip ve profesyonel görünmesini sağlayabilir. Sadece videolarınızı/kanallarınızı Facebook, Instagram ve hatta Pinterest’te tanıtarak kaç abone kazanabileceğinizi asla bilemezsiniz.

Youtube kanalımı instagramda nasıl tanıtırım

YouTube Kanalı,Micheal Khare özellikle instagram kullanarak youtube kanalını daha fazla büyütmektedir instagram sayfasını ziyaret ederek Youtube kanalımı instagramda nasıl tanıtırım sorunuza en iyi cevap olacaktır.Özelliklede instagramda videolarınızı paylaştığınızda keywoord etiketlerini iyi bir şekilde seçmenizi öneririm.

Micheal Khare , takipçilerinin YouTube Kanalından haberdar olabilmesi için perde arkasını ve yeni video uyarılarını göstermek için YouTube kanalını kullanıyor.

Youtube kanalımı instagramda nasıl tanıtırım
Youtube kanalımı instagramda nasıl tanıtırım

#4. Video Kolabları ile Youtube Kanalınızı Büyütün

Bir YouTuber üyesiyle birlikte çalışma yapmak, kitleyi ikiye katlamaya yardımcı olduğu için YouTube kanalınızı büyütmenize yardımcı olabilir.

Bunun nedeni, videonuzu izleyen iki YouTube kanalı abonenizin olması, bu da daha fazla izleyici, abone ve erişim anlamına gelir.

İşbirliği videolarını barındırmanın anahtarı, ortak ev sahibi olmanız veya misafirin nişinize uyması gerektiğidir. İkiniz de birbirinizi desteklemek için aynı sayıda aboneye sahip olmalısınız, ancak yardımcı sunucunuzun kanalınızı güçlendirmek için daha büyük bir kitleyle gelmesi tercih edilir.

Nick Nimmin’in “Diğer YouTuber ile Nasıl İşbirliği Yapılır” konulu videosu, eğer video ortak çalışmayı denemeyi düşünüyorsanız, adımları ve profesyonelleri ve aleyhte olanları mükemmel bir şekilde özetlemektedir.

YouTube Kanalı,Tek bir videoda veya bir video serisinin tamamı için birden fazla YouTuber ile video işbirliği yapmaktan çekinmeyin. Lily Singh , tatil sezonunda diğer popüler YouTuber’larla video işbirliklerinden oluşan bir video dizisi yapıyor; bu, tatil için daha fazla abone ve izleyici çekmek için harika bir fikir.

#5. YouTube Topluluğuna Katılarak YouTube Kanalı Büyütün

YouTube videolarınızı tanıtmak, kanalınızı büyütmek için ihtiyacınız olan tek şey değildir. Aktif olarak YouTube Topluluğunun dışında olmak da yardımcı olur. Ağ kurmanıza, geri bildirim almanıza, sizinle aynı hedeflere sahip insanlarla ilgi paylaşmanıza olanak tanır.

Topluluğunuzla etkileşime girmemeyi seçmek, birinin içeri girip tüm şişeyi almasını umarak evinizde limonata satmaya benzer. Dışarı çıkın, etkileşim kurun ve diğer Youtuber içerikleri hakkında yorum yapın. Sizin gibi diğer içerik oluşturucularla tanışmak için Vid Con veya İçerik Pazarlama Dünyası gibi etkinliklere gidin ve nişinizde bağlantı kuracak mükemmel insanları bulun.

YouTube Topluluğuna Katılarak
YouTube Topluluğuna Katılarak

#6. Sürekli Yükleme Yaparak Youtube YouTube Kanalı Büyütün

Tüm başarılı YouTube kanallarının sahip olduğu bir şey varsa, o da tutarlı video yüklemeleridir.

Düzenli olarak yükleme yaptığınızda veya “Tüp Ritüelinizi” takip ettiğinizde, düzenli izleyiciler kazanma şansınızı artırırsınız.

Ayrıca, bildirimleri itebilirsiniz, böylece yüklediğinizde aboneleriniz yeni içeriğiniz olduğunda uyarılır.

Kendinizi haftada bir veya ayda bir (sizin için neyin işe yaradığına bağlı olarak) yeni bir video yüklemeye adayın ve buna bağlı kalın. Yüklemelerinizle tutarsızsanız, video kuru büyüleriniz sırasında aboneleri ve izleyicileri gerçekten kaybedebilirsiniz.

Hala kendinize asırlık soruyu soruyoruz: “YouTube’a ne sıklıkla yükleme yapmalısınız?” Kate’in Filmora’daki makalesini, sizi doğru yöne yönlendirmek için yararlı bir rehber olarak tutarlı gönderilerin nasıl görüş aldığına dair buldum.

#7. Videolarınızı Facebook’a Yükleyerek Youtube Kanalınızı Büyütün

YouTube videolarınızı Facebook gibi diğer video platformlarına yerleştirmek, içeriğinizle ilgilenebilecek daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Pazarlamacıların %68’i Facebook’ta video içeriği yayınladığında ve bunların %87’si bunu etkili buldu.

Pazarlamacıların çoğu hala YouTube’u Facebook’a tercih ettiklerini söylese de (%87’ye karşı %68) , video ve pazarlama çalışmaları için bir araya geldiklerinde sonuçlar kendileri için konuşuyor.

Facebook’ta videolarınızın bir koleksiyonuna sahip olduğunuzda, izleyicilerinizin platform değiştirme zahmetine girmeden içeriğinize kolayca erişmesini sağlar. Açıklamanıza/başlığınıza abone olmak için bir bağlantı koyabilirsiniz, böylece yol boyunca bazı aboneleri yakalayabilirsiniz.

Facebook’ta videolarınızı ve SEO’nuzu optimize etmek için en iyi uygulama, videoları Facebook’ta veya Instagram’da Facebook’ta paylaşmamaktır. Bunun yerine YouTube videolarınızı Facebook’un video yükleyicisiyle yükleyin.

#8. Blogunuza Videolar Yerleştirerek Youtube Kanalınızı Büyütün

YouTube, video yüklemek ve oraya buraya birkaç bağlantı bırakmak dışında, izleyicilerinize daha fazla bilgi vermek için size çok fazla seçenek sunmaz, bu nedenle markanız için bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir.

YouTube kanalınızla örtüşecek ayrıntılı bir bloga sahip olmak, insanlara okuma, izleme veya her ikisini birden öğrenme seçeneği sunabilir.

Halihazırda çalışır durumda bir blogunuz varsa, YouTube videolarınızı blogunuza yerleştirmeye çalışmalı ve bunları kitlenize tanıtmalısınız. Ayrıca web sitenize veya blogunuza bir YouTube widget’ı da ekleyebilirsiniz.

Bugün Kullanabileceğiniz En İyi 5 YouTube Widget’ı (Ücretli ve Ücretsiz)

 1. WordPress YouTube Galerisi
 2. YouTube + Vimeo Video Kaydırıcısı : Shopify için En İyisi
 3. Power.io : WordPress ve Wix için en iyisi
 4. Tint Up : Her platform için en iyisi
 5. Your channel: WordPress için En İyisi

#9. Youtube Kanalınızı İlginç Küçük Resimlerle Büyütün

YouTube küçük resim görüntüsü asla tıklama tuzağı olmamalıdır, aboneleri kaybetmenin en kolay ve hızlı yolu budur.

Video küçük resminiz, görüntüleyenlerin videonuz ve kanalınız hakkında sahip olduğu ilk izlenimdir, bu nedenle dikkat çekici olmalıdır.

YouTube küçük resminizi oluştururken, doğru yolda olduğunuzu anlamak için bu üç soruyu listenizden çıkarmayı deneyin:

 1. YouTube küçük resminiz, videonun ne hakkında olduğunu doğru bir şekilde gösteriyor mu?
 2. Kitleniz, yalnızca YouTube küçük resim resminizden videonuz için heyecanlanır mı?
 3. Küçük resminiz hedef kitlenize hitap edecek mi?

#10. SEO ile YouTube Kanalı Büyütün

SEO yalnızca web siteniz veya blog makaleleriniz için değil, videolarınızın YouTube’daki sıralamasını yükseltmek söz konusu olduğunda güçlü bir araçtır.

Yeterince komik, bu, çoğu yeni YouTuber’ın yapmayı unuttuğu bir şeydir, bu yüzden videolarının aramada veya YouTube dışında neredeyse hiç sıralanmamasının nedeni budur.

Abone olmanız ve kanalınızı büyütmeniz için görülmeniz gerekir. SEO bunun için en iyi yoldur.

Kanalınızı Büyütmek için 5 Tam Kanıtlı YouTube SEO İpucu

 1. Belirli bir anahtar kelime etrafında ortalanmış video başlıkları oluşturun. Videonuzun ne tür bir anahtar kelimeyle ilgili olmasını istediğinizi düşünmeye başladığınızda, bu, görüntüleyenlerin ikinci kez düşünmeden videonuzun ne hakkında olduğunu görmelerine ve bilmelerine yardımcı olur.
 2. Video dosyanızın adında anahtar kelimeler kullanın. Evet, bir fark yaratıyor. Örneğin, videonuzu “18877613.mp4” olan videonuzun varsayılan adını değiştirerek yüklerseniz. “how tolos_weight.mp4” için Google, videonuzun adındaki anahtar kelimelere otomatik olarak odaklanacaktır. Bu kadar basit bir şey yapmak, videonuzun sıralamasında çarpıcı bir sıçrama sağlayabilir.
 3. Video açıklamalarınıza geri bağlantılar ve bağlantılar koyun . Bağlantı kurma sadece web siteleri için değildir. Açıklamada videonuzun ne hakkında olduğunu Google’a bildirmenin bir başka harika yolu, böylece Youtube ve Google’da anahtar kelime için daha iyi sıralanırsınız.
 4. Video başlıklarınızı 50 karakter veya daha az olacak şekilde tutun. Başlık ne kadar uzun olursa, izleyiciler YouTube’da içerik ararken o kadar az başlık görür.
 5. Video başlıklarınızda uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın. Google’ın videonuzu alakalı ve son derece spesifik uzun kuyruklu ifadeler için bulabilmesi için uzun, ayrıntılı video açıklamaları ve başlıkları kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece aşırıya kaçmayın, böylece unvanlarınız kesilir.
YouTube SEO İpucu
YouTube SEO İpucu

#11. Bir Giriş Fragmanı Kullanarak Youtube Kanalınızı Büyütün

YouTube videolarınızın ilk turunu yapmadan önce kendinizi, markanızı ve kanalınızın ne hakkında olduğunu tanıtan bir tanıtım videosu yapın.

Giriş videonuz neredeyse olacakların mini bir fragmanı gibidir, bu nedenle abone olmayanlar YouTube kanalınızın ana sayfasına ulaştığında, onları daha fazla içeriğinize abone olmaya ve hatta abone olmaya ikna etmek için oynatabilirsiniz.

YouTube videolarınızı zaten başlatmış olsanız ve birkaç videonuz olsa bile, kanalınız için bir tanıtım videosu yapabilirsiniz. Sahip olmak için asla geç değildir.

Doktor Mike’ın giriş videosu, çok süslü bir şey yapmak istemiyorsanız, kendinizinkini yaratmak için neler yapabileceğinizin mükemmel bir örneğidir. Doğrudan konuya, kişisel ve ilgi çekici.

Trend Olan İçerik
Trend Olan İçerik

#12. Trend Olan İçerikle YouTube Kanalını Büyütün

YouTube Kanalı,Belki de kanalınız için yapmayı düşündüğünüz bir dizi video vardır, ancak videolarınız insanların aradığı şeylere odaklanmazsa, içeriğiniz kimsenin izlemek istemediği bir video denizinde kaybolabilir.

Gerçekler canınızı yakıyor ama kanalınızı büyütmek için izleyicilerin ilgisini çeken içerikle başlamalısınız ve bu, trend olan içeriğe dayalı videolar yapmak anlamına gelebilir.

Bu, çevrimiçi olarak veya kendi alanınızda trend olan içerik olabilir, kanalınızla uyumlu olduğu sürece, doğru kitleyi ve aboneleri çekme yolunda olacaksınız.

İçerik oluşturma söz konusu olduğunda bunu katı bir kural haline getirmeyin. Benim tavsiyem kanalda görmek isteyeceğiniz videolar kadar trend videolar da oluşturmanız. Bu dengeye sahip olmak, kanalınızı büyütme ve YouTube kanalınızın markasına sadık kalma şansınızı artıran kısa ve uzun vadeli izleyiciler getirebilir.

#13. Daha Fazla Kanal Etkileşimiyle YouTube Kanalını Büyütün

YouTube Kanalı,Artık içerik oluşturma, SEO ve videolara sahip olduğunuza göre, abonelerinizle ve yorum yapanlarla etkileşim kurmaya başlamanız gerekir.

Video yorumlarınızı yanıtlamak, olumsuz yorumlar da dahil olmak üzere başlamak için iyi bir yerdir. Aktif olduğunuzu ve hedef kitlenizi dinlediğinizi yeni ve mevcut izleyicilere gösterir.
YouTube’u iş için kullanıyorsanız, görüntüleyenleri ürünleriniz veya hizmetleriniz için potansiyel potansiyel müşterilere dönüştürmek için harika bir yerdir.

#14. YouTube Kanalını Reklamlarla Büyütün

YouTube kanalınız için Organik büyümeyi kullanmak harika ama biraz ücretli tanıtım eklemek işleri biraz hızlandırabilir.

Bir YouTube reklam kampanyası oluşturmak, izleyicileri ve aboneleri sayfanıza çekmenize yardımcı olur. Yalnızca biri video reklamınızı izlediğinde veya bağlantınızı tıkladığında ödeme yapmak gibi, bütçeniz dahilinde bir reklam oluşturun. Facebook reklamlarına benzer, ancak YouTube için uyarlanmıştır.

Deneyebileceğiniz üç tür YouTube Video Reklamı:

 1. TrueView Reklamları
  TrueView reklamları, YouTube’daki standart video reklam türüdür. Reklamverenler, yalnızca izleyiciler reklamlarını izlediğinde veya reklamlarıyla etkileşim kurduğunda (örneğin, bir harekete geçirici mesajı tıklayarak) TrueView reklamları için ödeme yapar ve videolar, çeşitli içerikleri paylaşmak üzere kolayca özelleştirilebilir.
 2. Video Keşif Reklamları (Önceden Adlandırılan Görüntülü Reklamlar)
  Video keşfi YouTube reklamları, YouTube ana sayfasında, arama sonuçları sayfalarında ve YouTube video izleme sayfalarında ilgili videolar olarak gösterilir.
TrueView Reklamları
TrueView Reklamları
 1. Yayın İçi Reklamlar
  Yayın içi TrueView reklamları, birisi YouTube’da seçtikleri videoyu izlemeden önce oynatılır. İzleyiciler bazen reklamı beş saniye izledikten sonra atlama seçeneğine sahiptir. Ayrıca, Google Görüntülü Reklam Ağı’nda (GDN) veya Google video reklam alanı satın alan sitelerde herhangi bir yerde oynamalarını sağlayabilirsiniz.
YouTube Video reklam
YouTube Video reklam

Reklamları tıklayıp göndermeye başlamadan önce bir YouTube kampanya yolu oluşturmanız önemlidir, böylece istediğiniz sonuçlar, ulaşmak istediğiniz hedefler ve oraya ulaşmanın en iyi yolu hakkında bir fikriniz olur.

Bir YouTube Video reklam kampanyasının nasıl başlatılacağı ve optimize edileceğine ilişkin Hubspot’un Yeni Başlayanlar için YouTube Reklamları Kılavuzunu çok yararlı ve ayrıntılı buldum, bu yüzden bunu tek başınıza çözmek zorunda değilsiniz. Oradan YouTube kanalınızdaki büyümeyi hemen görmeye başlayacaksınız.

#15. E-posta Bültenleri ile YouTube Kanalını Büyütün

Evet, YouTube kanalınızı büyütmek için e-posta kullanabilirsiniz. Web sitelerinizin e-posta aboneleriyle birleştiğinde, güncel aboneler edinebilir ve e-postaların yardımıyla videolarınızı tanıtabilirsiniz.

YouTube videolarınıza daha fazla trafik çekmek için bir kanal oluşturmak için gömülü videolar veya yeni içeriğe bağlantılar gönderebilirsiniz.

Ayrıca bir e-posta aboneliği bağlantısı koyabilir ve YouTube video açıklamanızda bundan bahsedebilirsiniz, böylece e-posta listenizi hem YouTube’da hem de web sitenizde büyütebilirsiniz.

#16. YouTube Analytics ile Youtube Kanalınızı Büyütün

YouTube analizlerini ve raporlarını kullanın, kanalınızın başarısı için çok önemlidir. Analizleriniz, iyileştirme fırsatının nerede olduğunu ve çabalarınızın karşılığını alıp almadığını görmek için kullanabileceğiniz kanalınıza göre uyarlanmıştır.

Bazı insanlar, bunaltıcı hissettirebileceğinden İçerik Stüdyosu’ndan (YouTube analizinizin bulunduğu yer) uzak durur. Ancak bundan kaçınmak, onu anlamanıza yardımcı olmaz.

İzlenecek En Önemli 6 YouTube Analizi

İzlenme süresi: Bu rapor, izleyicilerin videolarınızı ne kadar süreyle izlediğini gösterir.

Kitleyi elde tutma: Bu rapor, içeriğinizle etkileşime giriyorlarsa insanların videolarınızı ne kadar tutarlı bir şekilde izlediğini ve izlemeyi neden bıraktıklarına dair bir ipucu gösterir.

Demografi: Bu rapor, izleyicilerinizin yaş aralığını ve ülkelerini gösterir.

Oynatma konumları: Bu rapor, insanların videolarınızı tam olarak nerede oynattığını gösterir.

Trafik kaynakları: Bu rapor, görüntüleyenlerin video içeriğinizi keşfetmek için hangi cihazları kullandığını gösterir.

Cihazlar: Bu rapor, görüntülemelerimin yüzde kaçının masaüstü, mobil veya başka yerlerden geldiğini gösterir.

#17. YouTube Kartları ile YouTube Kanalını Büyütün

YouTube Kartları nedir?

YouTube kartları, videonuzun oynatılması neredeyse bittiğinde içeri ve dışarı kayan etkileşimli “paneller”dir; amaç, ilgilenebilecekleri içerikle izleyicileri teşvik etmektir. Resim, metin veya tıklanabilir bağlantılar içeren en fazla 5 kart ekleyebilirsiniz. İşte Buzzfeed’s Worth it’ten
bir YouTube Kartı örneği

Youtube kanalı
Youtube kanalı

#18. Özgün Markalama ile YouTube Kanalını Büyütün

Son olarak, başarılı bir YouTube kanalı için ihtiyaç duyacağınız en önemli ipuçlarından biri özgün marka bilinci oluşturmadır.

İçeriği sunan kişi “gerçek” veya “gerçek” değilse, içeriğin ne kadar iyi olduğunun bir önemi yoktur, içerik sahte görünebilir ve izleyicilerin sizi ve YouTube kanalınızı nasıl gördüğünü etkileyebilir.

YouTuber’lar veya marka temsilcisi ekrana çıktığında, izleyicilerinizle bağlantı kurmanın en iyi yolu özgün olmaktır. Kim olduğunuz veya markanızın temsil ettiği şey olun çünkü bu, kanalınıza abone olmak isteyen doğru insanları çekecektir.

İçeriğinizi beğenen aboneler, sizi gerçekten sevdikleri için her zaman uzun vadede sadık kalırlar.

YouTube Kanalınızı Büyütmek İçin İhtiyacınız Olan 10 Araç

Size sadece Youtube kanalınızı büyütmenin en iyi 18 yolunu göstermekle kalmayacak, aynı zamanda YouTube kanalınızı büyütmek için ihtiyacınız olan en iyi 10 Aracın bir listesini de bırakacağım.

1. Canva: Ücretsiz şablonlar ve tasarımlarla kolayca ücretsiz YouTube küçük resimleri oluşturmak için Canva’yı kullanın.

2. Keyword Tool:
İçeriğinizi SEO için optimize edebilmeniz için Google ve Youtube’da sıralanan belirli anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olması için Anahtar Kelime Aracı’nı kullanın .

3. VidIQ : Hedeflerinize ulaşmanıza ve kanalınızı geliştirmek için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenmenize yardımcı olacak YouTube analiz araçları.

4. TubeBuddy: Bu bir YouTuber’ın en iyi arkadaşıdır, YouTube’daki günlük iş akışınızı düzenlemenize ve içeriğinizi toplu olarak düzenlemenize ve yönetmenize yardımcı olur.

5. Social Blade: Social Blade, yalnızca YouTube kanalınız için değil, diğerleri için de veriye dayalı YouTuve sıralamasına ve analizlerine erişim sağlar.

6. Bitly: YouTube video bağlantılarınızı paylaşma konusunda bu aracı çok kullanacaksınız. Bitly, uzun bir URL almanıza ve onu kısa ve basit bir bağlantıya dönüştürmenize yardımcı olur.

7. Google Analytics: YouTube Analytics ve Google Analytics, tüm tanıtım ve eylemlerinizin sonuçlarını görmek için YouTube ve web sitesi ölçümlerinizi takip etme konusunda güçlü bir ikili oluşturur.

9. Camtasia: En çok ihtiyacınız olduğunda profesyonel ekran ve video düzenleme için bu uygulamayı kullanın.

10.Social Media Management Tools: YouTube kanalınızı ve videolarınızı sosyal medyada tutarlı bir şekilde daha iyi yönetmek ve tanıtmak için Buffer veya Hootsuite gibi sosyal medya yönetim araçlarını kullanın .

#19. Kısa Filmlerle YouTube Kanalınızı Büyütün

Kısa biçimli sosyal medya içeriği çok moda ve Kısa Filmler YouTube’un buna yanıtı. YouTube Shorts, kanallarınızı büyütmek ve yeni aboneler çekmek için en iyi içerik biçimlerinden biridir. Bunun nedeni, YouTube’un algoritmasının Shorts’a daha fazla erişim sağlamasıdır; bu nedenle, bu videoların viral hale gelme şansı, normal uzun biçimli videolarınızdan çok daha yüksektir.

Şortlar ayrıca topluluk katılımını artırmak ve erişiminizi artırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu videolar, YouTube kanalınıza ana videolarınızla aynı faydaları sağlamayabilir, ancak daha fazla abone çekmek için bunları etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ana videolarınız hakkında kısa videolar oluşturun ve bunları uzun biçimli YouTube içeriğinizi tanıtmak için kullanın. Kişiliğinizi ve kanalınızı genel olarak tanıtmak için Shorts’u da kullanabilirsiniz.

Şortlar daha rahat ve eğlenceli bir içerik biçimidir, bu nedenle burada yüksek üretim kalitesine çok fazla odaklanmaya gerek yoktur.

#20. Topluluğunuza Özel Tekliflerle YouTube Kanalı Büyütün

YouTube takipçileriniz, videolarınızı izleyen insanlardan çok daha fazlasıdır – onlar sizin topluluğunuzdur. Kanalınızın amacını veren bunlardır.

YouTube kanalınızı büyütmenin en iyi yollarından biri bu topluluğu geliştirmeye odaklanmaktır. Birçok YouTuber’ın kullandığı bir strateji, bir Patreon hesabı açmaktır. Bu, yalnızca YouTube kanalınızdan para kazanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda abonelerinize benzersiz bir şey sunmanıza da olanak tanır.

Sadece Patreon abonelikleri istemeyin, karşılığında özel bir şey sunun – bire bir video görüşmeleri veya özel içerik gibi. Bu, daha ilgili ve ilgili bir kitle geliştirmenize yardımcı olacaktır.

#21. İşbirlikleri Yoluyla YouTube Kanalı Büyütün

Daha fazla görüntüleme ve daha fazla takipçi elde etmenin harika bir yolu, diğer YouTuber’ların popülerliğini kullanmaktır. ee, sizinkiyle benzer bir kitleyi paylaşan başka bir YouTuber ile bağlantı kurabilir ve bir işbirliği yapabilirseniz.

İkiniz de birbirinizin videolarında yer alabilir, birbirinizin kanal adlarını açıklamaya yazabilir ve birbirinizin takipçilerini paylaşabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan durumu.

Sizinkine benzer bir kitleye sahip bir kanalla ortak çalışmayı seçmek önemlidir, aksi takdirde sizi takip etmekle ilgilenmezler.

#22. İçeriği Yeniden Amaçlayarak YouTube Kanalınızı Büyütün

YouTube’u yalnızca YouTube kanalınızı tanıtmak için kullanmamalısınız. Bunun yerine, videolarınızı tüm pazarlama kanallarınızda ve temas noktalarınızda tanıtın. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, videolarınızı yeniden kullanmaktır.

Örneğin, videonuz hakkında bir blog yazısı yazabilir, videonuz hakkında bir Instagram Reel ve Tiktok videosu oluşturabilir ve hatta videonuza dayalı bir podcast kaydedebilirsiniz. Videonuzdaki tüm bilgilere zaten sahipsiniz, bu nedenle bu yeni içeriği oluşturmak oldukça kolay olacak.

Orijinal videonuzu paylaşmak için bu amaca yönelik içeriği kullanın. Bu, video tanıtımınız için tüm pazarlama kanallarınızı en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

YouTube kanalı reklamı nasıl yapılır?

YouTube’a Reklam Verme Aşamaları YouTube Hesabınıza Giriş Yapın. YouTube’a reklam verme için yapmanız gereken ilk iş YouTube hesabınıza giriş yapmak. … Reklam Vereceğiniz Videoyu Seçin. … Reklam Metninizi Ve Ön İzleme Resmini Belirleyin. … Bütçeyi Belirleyin ve Hedef Kitleyi Seçin.

YouTube nasıl gelişir?

Youtube Kanalı Büyütme Yolları Kategori Belirleyin. Öncelikle kanalınızın ne üzerine olacağını, ne gibi videolar yayınlayacağınızı belirlemeniz gerekir. … Profilinizi Düzenleyin. … Kaliteli İçerikler Üretin. … Uzun Videolar Oluşturun. … Video Ayarlarını Yapın. … Oynatma Listeleri Oluşturun. … Etkileşim Kurun. … İlgili Kanalları Takip Edin.

YouTube'da günde 1000 aboneyi nasıl elde edersiniz?

YouTube’da 1.000 Abone Nasıl Edinilir 1000 Abonelik Hedefinizi Küçük Parçalara Bölün. … Videolarınıza bir YouTube Abone Ol Düğmesi ekleyin. … En Çok Aboneyi Çeken Videoları Belirleyin. … Video Açıklamalarına bir YouTube Abone Ol Bağlantısı yerleştirin. … Yeni İzleyicilere Ulaşmak için YouTube Ortak Çalışması Yapın.

En hızlı büyüyen YouTube kanalı türü hangisidir?

Filmler ve TV , yıllık yüzde 279,5 abone artışıyla 2020’de dünya çapında en hızlı büyüyen YouTube kategorisi oldu. Bunu yüzde 180,6 ile eğlence izledi ve evcil hayvanlar yüzde 178 ile ilk üçü tamamladı.

YouTube kanalımı 0'dan 1000'e nasıl büyütürüm?

Youtube Kanalınızı 0’dan 1000 Aboneye Nasıl Büyütebilirsiniz? Bir Niş Seçin ve Ona Bağlı Kalın. … TubeBuddy’yi edinin. , Video Başlığınıza ve Küçük Resminize Zaman Ayırın. … Doğru Sosyal Medya Kanalları ile Tanıtım. … Eğitim İçeriği Oluşturun. … Kaliteli İçerik > Yüksek Üretim Değeri. … Tutarlılık Önemlidir. … Daha Uzun Videolar Oluşturun.

Başarılı bir YouTube kanalını büyütmek ne kadar sürer?

Verilere göre bir kanalın 1000 aboneye ulaşması ortalama 22 ay sürüyor . Ancak, videolarınızı optimize etmezseniz ve 1.000’den az aboneniz varsa, YouTube’daki toplam görüntülemenin %10’undan daha azını alırsınız. Bu yüzden kanalınızı ve abone listenizi büyütmek çok önemlidir.

YouTube kanalım neden büyümüyor?

Kanalımın neden büyümediğini merak ettiğinizde düşük video kalitesi büyük rol oynuyor . Çoğu zaman, aydınlatma, videonuzdaki ses, düşük kaliteli kamera, düşük video kalitesine neden olabilir. Video kalitesine ek olarak, video düzenleme, izleyicilerinizin deneyimini etkileyen önemli bir faktördür.

YouTube'da en çok hangi konu aranıyor?

YouTube Trendleri, ABD 1 fortnite 1 2 minecraft 2 3 asmr 3 4 nba genç 4

Yeni başlayanlar YouTube'da ne yayınlamalı?

Kendinizi tanıtın. Kendinizi tanıtan bir video çekin. … Kuruluşunuzu Tanıtın. … Ekiple tanış. … Bir Vlog başlatın. … Açıklayıcı Video. … Tur Videosu. … Hayatta bir gün. … Kültür Videoları.

Kanalımı nasıl popüler hale getirebilirim?

YouTube Kanalınızı tanıtmak için kanıtlanmış 16 ipucu İlgi çekici, mutlaka görülmesi gereken başlıklar yazın. … Görünürlük için videolarınızı optimize edin. … Kitlenizin ne istediğini anlayın. … YouTube topluluğuyla etkileşim kurun. … Küçük resimlerinizi özelleştirin. … YouTube’da kendi videolarınızı çapraz tanıtın. … Google arama sonuçlarını hedefleyin. … Bir yarışma veya çekiliş düzenleyin.
Bu gönderiyi derecelendir
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu